Aquarius SEA EMOTION 505 PE

Jednoosobowy, polietylenowy kajak morski dla doświadczonych kajakarzy. SEA EMOTION 505 PE jest następcą cenionego kajaka kompozytowego SEA EMOTION 505. W porównaniu z oryginałem, dodano dwa wewnetrzne kile biegnące przez całą długość dna. Kajak świetnie zachowuje się na spienionych falach i podczas nagłych zwrotów. Bardzo dynamiczną charakterystykę zyskano projektując krótszy i węższy kadłub w porównaniu z klasycznymi kajakami morskimi.

W konstrukcji kadłuba zastosowano nowatorskie, prawie płaskie dno o bardzo szerokim kącie rozwarcia V zapewniające dobrą stabilność poprzeczną przy wyższej fali, zachowując szybkość oraz lekkość prowadzenia. Wewnętrzne kile ułatwiają trzymanie prostego kursu.

W kajaku obniżono pokład za kokpitem umożliwiając kajakarzowi położenie się na plecach i odpoczynek. Wysoki komfort w trakcie wielogodzinnych wypraw zapewnia anatomiczne, kształtowane metodą termoformowania siedzisko, pokryte elastyczną gąbką.

Aquairus Sea Emotion posiada dwa duże luki bagażowe (przedni i tylny), oraz dodatkowy wodoszczelny luk dzienny za kokpitem, tzw. day hatch (3 l.). Z przodu zamontowano dodatkowy wodoodporny schowek na drobne przedmioty (2 l.) i profilowane miejsce pod kompas. Tylne luki bagażowe są niezależne (przedzielone dodatkową, trzecią grodzią) i posiadają oddzielne włazy. Fitingi osadzono w specjalnie pod nie wyprofilowanych w pokładzie wgłębieniach.

Wyposażenie standardowe:
• skeg
• olinowanie
• 3 luki + mały luk
• ster flip off
Wyposażenie opcjonalne:
• system ratunkowy Kayak Sport
• odblaskowe olinowanie

SPECYFIKACJA

Wymiary
Długość: 505 cm
Szerokość: 56 cm
Kokpit zewn.: 87 x 48 cm
Kokpit wew.: 79 x 40 cm
Waga
25 kg
Materiał
polietylen
Pojemność łuków
Przedni i tylny: 50 l.
Małe: tylny: 3 l; przedni: 2 l
Kolor standardowe

Zadaj pytanie

x