Aquarius SEA EMOTION 505

Kajak dla osób doświadczonych w morskiej turystyce kajakowej. Świetnie zachowuje się na spienionych falach i podczas nagłych zwrotów. Dynamiczną charakterystykę zyskano projektując krótszy i węższy kadłub w porównaniu z klasycznymi kajakami morskimi.


Kajak charakteryzuje się doskonałymi właściwościami nautycznymi. W konstrukcji kadłuba zastosowano nowatorskie, prawie płaskie dno o bardzo szerokim kącie rozwarcia V oferujące stabilność nawet przy silnym wietrze i jednoczesnym zachowaniu szybkości oraz lekkości prowadzenia.

W kajaku obniżono pokład za kokpitem umożliwiając kajakarzowi położenie się na plecach i odpoczynek. Wysoki komfort w trakcie wielogodzinnych wypraw zapewnia anatomiczne, kształtowane metoda termoformowania siedzisko.

Aquairus Sea Emotion posiada dwa duże luki bagażowe (przedni i tylny), oraz dodatkowy wodoszczelny luk dzienny za kokpitem, tzw. day hatch (3 l.). Z przodu zamontowano dodatkowy wodoodporny schowek na drobne przedmioty (2 l.) i profilowane miejsce pod kompas. Tylne luki bagażowe są niezależne (przedzielone dodatkową trzecią grodzią). Fitingi osadzono w specjalnie pod nie wyprofilowanych w pokładzie wgłębieniach. Olinowanie można zamienić na odblaskowe.

Wyposażenie standardowe:
skeg, olinowanie, 3 luki + mały luk, ster flip off
Wyposażenie opcjonalne:
system ratunkowy Kayak Sport, odblaskowe olinowanie

SPECYFIKACJA

Wersje materiałowe
Club: diolen/kevlar + vacum
Club+: carbon/kevlar + vacum
Carbon: full carbon + vacum
Wymiary
Długość: 505 cm
Szerokość: 56 cm
Kokpit zewn.: 87 x 48 cm
Kokpit wew.: 79 x 40 cm
Waga
Club: 25 kg; Club+: 23 kg
Full Carbon: 22 kg
Kolory
Paleta RAL
Typy malowania
Klasyczny, Pro+, Orca

Zadaj pytanie

x